Fonksiyonel Donmaz Suluk 80 Litre
Fonksiyonel Donmaz Suluk 80 Litre Fonksiyonel Donmaz Suluk 80 Litre Fonksiyonel Donmaz Suluk 80 Litre Fonksiyonel Donmaz Suluk 80 Litre

KARGO BEDAVA

Fonksiyonel Donmaz Suluk 80 Litre

Bu ürünü satın aldığınızda 495 alışveriş puanı kazanacaksınız. Toplamda 495 alışveriş puanına ulaşacak ve bir sonraki alış verişinizdeki alacağınız indirim : 99,00 ₺ indirim kuponu kazanacaksınız..

Stokta var

Yeni ürün

4 950,00 ₺

- +

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER

Marka: ERINOX

E-FS-80

Fonksiyonel Donmaz Suluk 80 Litre - 80 litre hem donmaz hem de açık süt ve besi hayvanları için suluk

12 aya varan taksitle

Türkiye'nin her yerine kargo

 
Daha Fazla Bilgi

Fonksiyonel Donmaz Suluk 80 Litre FONKSİYONEL OTOMATİK DONMAZ SULUK

SULUĞUMUZUN AVANTAJLARI YENİLİKLERİ :

Çift şamandıralı olup hızlı doldurma yapılabilir.

Üst kapak kilitleme ve açma sistemi pratiktir.

Fonksiyonel bir yapıda olup ister açık suluk ister donmaz suluk olarak kullanılabilir

Şamandıra ile tesisat arasında 2 adet ECA vana sistemi mevcuttur

Temizliği tahliye tapası sayesinde çok pratik ve kolaydır

Mevcut sistemlere göre bakteri barındırması asgari düzeydedir

Hayvanlar en doğal bir şekilde su tüketebilmektedirler.

Su tüketiminin artması ile yem tüketimini artırarak hayvanlarda verim artışı sağlanmaktadır.

Hayvanlar yalak düzenini bozacak hiçbir müdahalede bulunamazlar

Aynı anda iki hayvan otomatik yalaktan su tüketebilir.

Aynı anda iki hayvana yetecek miktarda su bulundurur.

Şamandıra kısmı muhafazalı olduğu için bu kısma hayvanlar zarar veremez ve arıza yapmasına neden olmaz.

Çiftliklerde doğumhane suluğu olarak da kullanılabilir.

Çiftçilerin yalak problemlerini ortadan kaldırır verim kayıplarını azaltır.

Yüzde yüz yerli üretim olduğu için bir çok sektöre ekonomik katkı sağlar

Hayvanlar su için birbirine zarar vermez

Her türlü hayvan rahatlıkla otomatik yalaktan su tüketebilir.

ÖLÇÜLER EN: 60CM BOY: 97CM YÜKSEKLİK : 42CM SU KAPASİTESİ: 80LİTRE

DETAYLI ÜRÜN AÇIKLAMASI 

Bu suluk genellikle büyükbaş, küçükbaş ve uygun hayvanların kaliteli, temiz, sabit sıcaklıkta içme suyunu karşılayacak, istenilen seviyede ve miktarda temiz su bulunduran çift şamandıralı termostatik yapıda, istenildiğinde açık olarak şamandıra muhafazalı olmak kaydıyla kullanabilen fonksiyonel bir otomatik suluktur.

Piyasada hayvan çiftliklerinde kullanılan birçok benzer suluk modeli bulunmaktadır. Bunlar açma kapama sistemleri vidalı veyahut zor açılabilen basmalı çevirmeli vidalı sistemlerden oluşmakta olup, bu olumsuzluklar suluğun içinin temizliği noktasında zorluk çıkarması nedeniyle temizliklerinin yapılmamasına neden olmaktadır. 

Yine içerisinde bulunan şamandıra sistemi sağım sonrası ve sıcak havalarda yoğun su isteği karşısında yetersiz kalmakta ve arıza yapması durumunda arıza giderilinceye kadar hayvanlar susuz kalmaktadır. 

Bunun yanında üreticiler içinde ayrıca bir sıkıntı oluşturmaktadır. Bu tarz sulukların işçiliği oldukça zor olup sürekli kontrol edilmesi gerekirken hayvanlarda verim kayıplarına da neden olabilmektedir. Yeteri kadar temiz suyun hayvanın ihtiyacı olduğunda önünde hazır bulunması gerekmektedir.

Temizliği ise son derece zor olan eski tip yalaklar bakteri barındırmaya müsait yapıdadırlar. Bu buluşla temizliği çok kolay yapılabilmekte olup bakteri üremesine müsait bir yapı veya malzeme bulunmamaktadır. 

Yenilik konusu suluğumuz istenildiğinde termostatik suluk olarak kullanabilmekte olup, istenildiğinde yan kapakları çıkartılarak sadece şamandıraları koruyan üst kapak sistemi kalması şartıyla açık suluk olarak da kullanılabilecektir. Bu özellikte mevcut bir suluk bulunmamaktadır. 

Suluğumuz çift şamandıra sistemli olup iki şamandıra aynı anda çalışacak ve suluğun içerisinde hızlı bir şekilde eksilen suyun doldurulması sağlanmış olacaktır. Ayrıca burada şamandıranın arızalanması durumunda biri bir diğerine yedek olarak kesintisiz bir şekilde suluk ihtiyacını karşılayacaktır.

Bu suluk hayvanların ihtiyaçlarına göre fonksiyonel ihtiyaçlara cevap verebilecek bir yapıda olacağından hayvan yetiştiricilerinin ve hayvanların su problemlerinin ortadan kaldırmada büyük bir yenilik olacaktır. 

Yeni suluğumuz açma kapama sistemlerinde üst kapağın açılarak içinin temizlenmesi noktasında üst kapağın gövdeye sabitlenmesi için kullanılan vida ve benzeri parçalar içermemekte olup geçmeli bir sistemle yan kapaklar gövdeye sabitlenip orta kapakta geçmeli bir şekilde yerine oturur ve yenilik sistemi olan ağırlık denge merkezi aşağıda olan mandal sistemi parçası yuvaya oturduğu anda mandal yuvaya oturur ve böylece kilitleme sağlanır. Açılmak istenildiğinde orta üst kapak üzerinde bulunan bir delikten mandal ileri doğru itildiğinde mandal ucu yuvadan çıkar ve böylece kilit sistemi açılmakta olup geçmeli yerden öne doğru çekilerek orta kapak çıkartılır. 

Daha sonra diğer yan kapaklar ortaya doğru çekilerek yuvalarından kurtararak açılmak suretiyle üst kapak açılmış olur.

Suluğumuz mevcut sistemlerden farklı olarak temizlik noktasında içerisindeki özel dizayn sayesinde ve tahliye tapası sıfır noktası olarak ayarlanmış olup tahliye edildiğinde ve yahut temizleme anında içerisindeki kirli su tahliye deliğinden kolaylıkla atılabilmektedir. 

yapısı ile suluğumuz üst kapak üzerinde konumlandırılmış koruyucu geometrik yapı ile içme yeri içerisine dışarıdan suluğun içerisine toz, toprak veyahut dışarıdan gelebilecek kirli suyun ve kirleticilerin içme yerinden içeri girmesini azami dereceye indirmeye çalışılmıştır. 

Bu suluğumuz üst kapakta bulunan, iki, adet içme yeri deliği olup, bu delik ölçüleri hayvanların rahat bir şekilde suya ulaşabilecekleri ölçülerdedir.

Bu suluğumuz problemsiz bir şekilde hayvanların su ihtiyacını azami derecede pratik olarak karşılamakta ve otomatik doldurmalı temiz su vermektedir. Su tüketen hayvan yem tüketebilmektedir. En doğal bir şekilde hayvan refahını son derece yükseltecek olan bu buluş yetiştiriciliği yapılan hayvanlardan en iyi verimi almak ve yalak problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla tasarlanmıştır.

Bu suluğumuz hayvanların su için birbirine zarar vermesini, Suluk problemleri nedeniyle hayvanlardaki verim kayıplarını dolayısıyla milli kayıpların önüne geçmektedir.

Bu suluğumuz ile üreticilerin talepleri doğrultusunda temizliği pratik hiç bakım gerektirmeyen estetik görünümlü iki hayvanın aynı anda rahatça kullanabileceği miktarda hazırda su bulunduran pratik olarak dönüştürülebilen (üst kapakları kapalı iken donmayan suluk, üst yan kapaklar açıldığında ise açık suluk olarak kullanılan) otomatik suluktur. Bu suluk üreticileri ve hayvan refahını en üst seviyede karşılayacaktır.

Bu suluğumuz aynı zamanda ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sağlayacağı dışa bağımlılıktan çiftçilerimizi kurtaracak derecede kaliteli ve her türlü Hayvancılıkta kullanılabilecek kullanışlı pratik fonksiyonel otomatik suluktur.

Büyükbaş, küçükbaş ve diğer uygun hayvanların da kullanabileceği otomatik doldurmalı çift şamandıra sistemi ile çalışan hazırda su bulundurabilen gerektiğinde açık suluk tarzında gerektiğinde kapalı termostatik donmayan yapıya dönüşebilecek fonksiyonel otomatik suluktur.

MONTAJ VE ÇALIŞMA PRENSİBİ : 

Montaj yapılacak zemin üzerinde bulunan ½ İNÇ su giriş yerine temiz su giriş rekoru montaj yapılır. Su giriş boşluğuna rekor gelecek şekilde ana gövde zemine oturtulur. 

Bağlantı yerlerinden montaj vidaları ile zemine sabitlenir. 

Depodan veya şebekeden gelen temiz su, Su giriş boşluğundan temiz su giriş rekoru ile getirilerek su giriş boşluğu üzerindeki su girişini dağıtıcı parçaya bağlantısı yapılır.

Bu dağıtıcı parça üzerinde bulunan iki adet şamandıra çıkışına 3/8 İNÇ şamandıralar montaj yapılır su girişi dağıtıcı parça su giriş boşluğu üzerine sabitlenir.

Tahliye çıkışına tahliye tapası yerleştirilerek kapatılır.

Şebekeye su verilir. Su seviyesi istenilen seviyeye geldiğinde şamandıranın kapatması için şamandıra seviyesi ayarlanır.

Su giriş boşluğunun sağ tarafına ve sol tarafına birer adet su içme yeri kapağı olarak kullanılan top konulur. 

Sağ içme yeri olan üst kapak ana gövde üzerinde bulunan yuvalara oturtularak sağa doğru itelenir. 

Sol içme yeri olan üst kapak ana gövde üzerinde bulunan yuvalara oturtularak sola doğru itelenir. 

Orta üst kapak sağ ve sol içme yeri olan üst kapakların arasına ana gövdede bulunan yuvaya orta kapakta bulunan çıkıntı oturtularak araya yerleştirilir. 

Ana gövdede bulunan diğer yuvaya ise orta üst kapak içerisinde ön tarafta bulunan yenilik sistemi olan mandal sistemi parçası yuvaya oturduğu anda mandalın ucu aşağıya düşerek ana gövde üzerindeki diğer yuvaya oturur ve böylece kilitleme sağlanır. 

Hayvanlar su içtikçe azalan su miktarı şamandıra marifetiyle tekrar su vererek ayarlanan su seviyesine gelinceye kadar su verir ve seviyeye geldiğinde suyu keser.

Sistem bu şekilde çalışarak su haznesindeki suyun hep aynı seviyede ve aynı sıcaklıkta kalması sağlanır.

             Yenilik vasfı olan fonksiyonellik kısmı ise toplar ile sağ içme yeri olan üst kapak ve sol içme yeri olan üst kapak çıkartıldığında açık suluk olarak da kullanılmaya devam edilebilmektedir. Bu şekilde geliştirilen sistem hayvanların hiçbir zahmete girmeden en doğal bir şekilde dört mevsim en sağlıklı sulama sağlanmış olur

 
Taksit Seçenekleri

Bir Yorum Yaz

Fonksiyonel Donmaz Suluk 80 Litre

Fonksiyonel Donmaz Suluk 80 Litre - 80 litre hem donmaz hem de açık süt ve besi hayvanları için suluk

Bir Yorum Yaz

Aynı kategorideki diğer ürünler: 8

 

Benzer Ürünler

Menü