Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule
Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

KARGO BEDAVA

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Bu ürünü aldığınızda 247 puan kazanacaksınız. Toplamda 247 alışveriş puanına ulaşacak ve bir sonraki siparişinizdeki alacağınız indirim : 49,40 ₺ indirim kuponu kazanacaksınız..

Yeni ürün

2 475,00 ₺

Uyarı: Stoğu tükeniyor! | Bu fiyata son ürünler

- +

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER

Marka: Farmena

Stokta var

ESEM35

Elektrikli Çit Makinası adaptör veya 12V batarya ile çalışır. 3,5 joule itici güce sahiptir.

.
 
Daha Fazla Bilgi

3,5 JOULE Elektrikli Çit Makinası - Güvenliğiniz İçin Tasarlandı!

Evcil hayvanlarınızın ve arazilerinizin korunması sizin için önemliyse, 3,5 JOULE Elektrikli Çit Makinası ihtiyacınız olan ürün. Yüksek performansı ve kullanım kolaylığı ile dikkat çeken bu çit makinası, güvende hissetmenizi sağlar. İşte ürünün özellikleri:

Ürün Özellikleri:

 • İtici Güç: 3,5 Joule itici güç ile güvenliğiniz her zaman sağlanır.

 • Çarpma Voltajı: 10.500 Volt çarpma voltajı, dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı koruma sağlar.

 • Çalışma Seçenekleri: Hem 220V elektrikle hem de akü ile çalışabilir, böylece her koşulda güvende olursunuz.

 • Maksimum Hat Uzunluğu: Önerilen maksimum hat uzunluğu 20 km'dir, geniş arazilerinizi koruma altına alabilirsiniz.

Teknik Özellikler:

 • Akü Zayıf Uyarısı: Akü seviyesi düştüğünde sizi uyararak kesintisiz koruma sağlar.

 • Kısa Devre Uyarısı: Herhangi bir kısa devre durumunda sizi bilgilendirir ve sorunları çözmenize yardımcı olur.

 • Voltaj Düşük Uyarısı: Voltaj düştüğünde size uyarı vererek sisteminizin sorunsuz çalışmasını sağlar.

Geniş Kullanım Alanı: At, inek, koyun, keçi, kedi, köpek, domuz, ayı, tilki, sansar, tavuk, deve ve daha fazlası için uygundur.

Ürün İçeriği: Elektrikli çit makinesi, akü bağlantı kablosu ve 12 Volt adaptör dahildir.

Kurulum Kolaylığı: Ürün, kurulum kitapçığı ile birlikte gelir ve elektrikçiye ihtiyaç duymadan kolayca kurabilirsiniz.

Evcil hayvanlarınızın ve arazilerinizin güvende olmasını sağlamak için 3,5 JOULE Elektrikli Çit Makinası sizin için ideal bir çözümdür. Güçlü yapısı ve güvenilir performansı ile her zaman koruma altındasınız. Ayrıca, elektrik olmayan bölgeler için güneş paneli sistemi de kullanabilirsiniz. Güvende hissetmek için hemen sipariş verin!

Neyi ne Kadar Almalıyım ? Aşağıdaki ekipmanlar ürün ile birlikte gönderilmez tercih edilen adete göre sitemizden sipariş verebilirsiniz.

Çit teli : Çit telini çekeceğiniz arazinin toplam çevre uzunluğunu ölçüp kaç sıra çekecekseniz o sayı ile çarparak toplam ihtiyacınız olan çit teli metresini bulabilirsiniz. ve ona göre sipariş verebilirsiniz.

Örnek : Arazimizin çevresi 150 metre olsun toplam 3 sıra elektrikli çit teli çekmeyi planlıyoruz : Toplam alacağımız Çit Teli 450 metre olacağından hazır olan tel 500 olduğundan 500 Metre olmalıdır.

Çit İzolatörü : Arazimizin uzunluğuna göre dikeceğimiz ahşap direk sayısına ve kaç sıra tel çekeceğimize göre hesaplanır.

Örnek : 150 Metre uzunluğunda bir arazinin 5 metrede bir direk atacak olursak 150/5 = 30 adet direk dikeceğiz Her direğe 3 sıra çekeceğiz yani 30x3 = toplam 90 izolatöre ihtiyacımız olacak

Topraklama Seti : Topraklama çubuğu ve topraklama kablosundan oluşan settir ve her Elektrikli Çit Makinası ile mutlaka sipariş verilmesi gerekmektedir.

Yıldırımsavar : Özellikle yıldırım düşen yerler için yıldırım saptırıcı bir yardımcı malzemedir. 

İzolatör Takma Aleti : Özellikle 50 ve üzeri satın alınan izolatörlerin ahşap direklere montajını kolay hale getiren ve şarjlı yada elektrikli matkaplar ile kullanılan izolatör takmaya yarayan pratik montaj aparatıdır.

Uyarıcı Levha : Özellikle insanların gezindiği arazilerde telde enerji olduğunu gösteren standart ölçülere sahip uyarıcı levhalardır.

Bu elektrili çit cihazı kullanıcının temin edebileceği herhangi bir parça içermediğinden cihaz herhangi bir arıza durumunda Firmamıza göndermeniz gerekmektedir. 

Elektrikli çit sistemlerinde doğru kurulum sistemin caydırıcı olması için büyük önem taşımaktadır. Elektrikli çit sistemi hangi hayvan veya hayvan guruplarının kontrolü için kullanılacak ise sistemde gerekli özelleştirmeler yapılmalıdır.  Bu doğrultuda. elektrikli çit tellerinin hayvan gurupları için önerilen yapılışları alttaki resimlerde açıklamalı bir şekilde sunulmuştur.

HANGİ HAYVAN İÇİN KAÇ SIRA ÇEKİLMELİ VE TEL YÜKSEKLİKLERİ NE KADAR OLMALI?

inek-resmi.gif

İNEKLER DE ÇİT SİSTEMİ

İnekler ve sığırlar için iki sıra tel yeterli olmaktadır.  İlk tel sırası zeminden 60 santim, ikinci tel sırası da zeminden 90 santim yukarıda olacak şekilde çekilebilir. Eğer kısa süreli faaliyet görecek bir çit sistemi düşünüyorsanız bir tel sırası yeterli olacaktır. Tek tel sırası için zeminden 90 santim yukarısı yeterlidir.

Sistemde kullanılacak direklerin her 5 metrede bir monte edilmesi uygundur.  Geçici çit sistemleri için, elektrikli çitler için özel üretilmiş plastik kazıklar, uzun süreli çit sistemleri için emprine edilmiş ahşap  kazıklar tercih edilebilir.

dana-resmi.gif

TOSUN VE BOĞALARDA ÇİT SİSTEMİ

Tosunlar  ineklere göre daha agresif  yaradılışta hayvanlardır. Elektrikli çitlerin bu hayvanların kontrolünde etkin olarak kullanılabilmesi için çit telllerinin en az iki sıra halinde çekilmesi önerilir. Böylelikle bu hayvanların çit tellerini aşma girişimlerinde hayvanlarla çit telleri arasında  daha iyi elektriksel temas sağlanılabilecektir. Öte yandan kurulacak çit sistemlerinin  hayvanların agresif  hareketlerini tolere edebilecek  fiziksel dayanıklılığa da sahip olacak şekilde inşa edilmesi gerekir.

at-resmi.gif

ATLARDA ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMİ

Atlar için hazırlanacak elektrikli çit sistemlerinde, elektrik taşıyan iletken tellerin şerit şeklinde olması gerekir. Bu şeritler zeminden başlayarak, 50, 95 140cm yüksekliklerden geçecek şekilde kazıklar arasından çekilir.

AYILARA KARŞI ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMİ

Arı kovanlarınızın en büyük ve tehlikeli düşmanı ayı için minimum 3 ya 4 sıra çekilmesi gerekmektedir. Ayı için yaban paketinden seçim yapmanız gerekmektedir.

YABAN DOMUZLARINA KARŞI ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMİ

Bahçeleri ve bağları domuzların talanından korumak için kurulacak elektrikli çit sistemlerinde, ileken teller zeminden 20, 45 ve 75 santim  yükseklikte olacak şekilde üç sıra halinde çekilir. Kuru topraklarda elektrik şokunun etkisin arttırılması için  orta sıradaki (45 santimdeki) iletken tel toprak elektroduna bağlanabilir. Bu durumda diğer (20 cm ve 75 cm)  iki sıra tel güç ürtecinin canlı kutbuna bağlı kalmaya devam edecektir. Domuzların telleri tırnaklarına takarak koparma ihtimaline  karşı 1.2 mm veya 1.8 mm galvanizli çelik tellerin elektrikli çit teli olarak kullanılması önerilir.

koyun-resmi.gif

KOYUNLAR İÇİN ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMİ

Koyunların sık ve kalın tüyleri elektrik şokunun etkinliğini azaltmaktadır. Kalın ve sık tüylere rağmen çit tellerinin bu hayvanlara karşı caydırıcı olması için, çit tellerindeki voltaj seviyesinin 6000 volttun altına düşmemesi gerekmektedir. Öte yandan  elektrik şokuna maruz kalan koyunlar sürüde panik meydana getirmektedir. Bu durumda çit tellerinin, sürünün topluca bir noktaya yığılarak çit tellerini aşma girişimlerine dayanacak fiziksel mukavvemete sahip olması gerekir. Koyun ve keçiler için önerilen çit yerleşimleri alttaki resimlerde gösterilmektedir.

keci-resmi.gif

 KEÇİLER İÇİN ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMİ

keçilerin sık ve kalın tüyleri elektrik şokunun etkinliğini azaltmaktadır. Kalın ve sık tüylere rağmen çit tellerinin bu hayv nlara karşı caydırıcı olması için, çit tellerindeki voltaj seviyesinin 6000 volttun altına düşmemesi gerekmektedir. Öte yandan  elektrik şokuna maruz kalan koyunlar sürüde panik meydana getirmektedir. Bu durumda çit tellerinin, sürünün topluca bir noktaya yığılarak çit tellerini aşma girişimlerine dayanacak fiziksel mukavvemete sahip olması gerekir. Koyun ve keçiler için önerilen çit yerleşimleri alttaki resimlerde gösterilmektedir.

tavuk-resmi.gif

KÜMES HAYVANLARI İÇİN ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMİ

Kümes hayvnları için özel hazırlanmış çit file sistemleri mevcuttur. yine de kendi isteğinizle çit ipi alıp yukarıdaki mesafelerde çit sistemi kurabilirsiniz. 

ÇİFTLİKLERDE ÇİT KULLANIMI

At çiftliklerinde - Sığır çiftliklerinde - Koyun çiftliklerinde çevre sınırlama sistemi olarak kullanılabilir

 

 

 

 
 
Taksit Seçenekleri

Bir Yorum Yaz

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Elektrikli Çit Makinası adaptör veya 12V batarya ile çalışır. 3,5 joule itici güce sahiptir.

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(19)
Banu Ş 2022-12-20

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Ürünlerim sağlam ve güzel bir şekilde paketlenmişti, teşekkürler Modern Çiftlik!

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
özgür sadık c 2022-11-20

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Kaliteli ürünler ve güvenilir marka, bu sitede bir araya geliyor, kesinlikle öneririm.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Mehmet D 2022-10-23

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Erzurum'dan sipariş verdim ve zamanında ulaştı.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Mehmet 2022-10-20

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Ürünü almak için uzun zamandır bekliyordum, sonunda sahibi oldum!

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Ali K 2022-09-23

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Yanlış ürün göndermişlerdi, hemen istediğim ürünü ücretsiz gönderdiler, memnunum.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
HÜSEYİN T 2022-07-20

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Ucuz ve kaliteli, teşekkürler.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
cafer k 2022-06-23

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Ürünü aldık ve gerçekten çok kullanışlı, memnunuz.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Ali Ertan İ 2022-05-22

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

İdare eder, uygun fiyatlı.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Kerem Ş 2022-05-21

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Ürünü aldık, gayet başarılı bulduk, kullanışlı ve beklentilerimizi karşıladı.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Özkan G 2022-04-23

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Bu site sayesinde hesaplı alışverişin keyfini yaşadım, kaliteli ürünler için burayı öneririm.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
ali k 2022-04-19

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Telefonla iletişime geçtim, yardımcı oldular, teşekkür ederim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Seyit Y 2022-03-20

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Ürünün teslimatı zamanında yapıldı, bu da güvenilirliğini gösteriyor.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Vefa Ç 2022-02-23

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Hızlı gönderim ve kaliteli ürünler için Modern Çiftlik'e teşekkür ederim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Mesut D 2022-02-21

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Modern Çiftlik'te en geniş ürün yelpazesini buldum, teşekkürler.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Emin s 2022-02-19

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Kargo süresi oldukça hızlıydı, bu da benim için önemli bir kriter.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
tayfur ö 2021-12-20

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Ürünümüz eksik gelmişti, hemen ücretsiz olarak eksik parçaları yolladılar, çok memnun kaldım.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
osman ö 2021-12-20

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Hızlı kargo ve güzel paketleme, teşekkür ederim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
ahmet t 2021-08-20

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Telefon ve WhatsApp ile alışveriş yapmak çok pratik, her an ulaşabiliyorsunuz ve yardımcı oluyorlar.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
ahmet t 2021-02-22

Elektrikli Çit Makinası 3.5 Joule

Güvenilir bir alışveriş deneyimi.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)

Yorumunuzu Yazın!

Bu ürünü alan müşteriler bunlarıda aldılar:

Bunları da unutma!

Menü