Elektrikli Çit Makinesi 6 Joule
Elektrikli Çit Makinesi 6 Joule Elektrikli Çit Makinesi 6 Joule

KARGO BEDAVA

Elektrikli Çit Makinesi 6 Joule

Bu ürünü aldığınızda 247 puan kazanacaksınız. Toplamda 247 alışveriş puanına ulaşacak ve bir sonraki siparişinizdeki alacağınız indirim : 49,40 ₺ indirim kuponu kazanacaksınız..

Yeni ürün

2 475,00 ₺

Uyarı: Stoğu tükeniyor! | Bu fiyata son ürünler

- +

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER

Marka: Farmena

Stokta var

esem6

60 km boyunca hat çekebileceğiniz tam 12000 volt çaprma gücüne sahip 6 joule elektrikli çit makinesi

.
 
Daha Fazla Bilgi

Güçlü ve Güvenilir 6 JOULE Elektrikli Çit Makinası!

Evcil hayvanlarınızın ve arazilerinizin güvenliği sizin için önemliyse, 6 JOULE Elektrikli Çit Makinası tam ihtiyacınız olan ürün. Yüksek performansı ve kullanışlı özellikleri ile dikkat çeken bu çit makinası, size huzur ve güvence sağlar. İşte bu ürünün dikkate değer özellikleri:

Ürün Özellikleri:

 • İtici Güç: 6 Joule itici gücü ile en zorlu koşullarda bile etkili koruma sunar.

 • Çarpma Voltajı: 12.000 Volt çarpma voltajı, dışarıdan gelebilecek hayvanları engellemeniz için yeterli güç sağlar.

 • Çalışma Seçenekleri: Hem 220V elektrikle hem de akü ile çalışabilme özelliği, her zaman koruma sağlar.

 • Maksimum Hat Uzunluğu: Önerilen maksimum hat uzunluğu 60 km'dir, bu da geniş arazileri güvence altına almanızı sağlar.

Teknik Özellikler:

 • Akü Zayıf Uyarısı: Akü seviyesi düşük olduğunda sizi uyararak kesintisiz koruma sağlar.

 • Kısa Devre Uyarısı: Herhangi bir kısa devre durumunda sizi bilgilendirir ve sorunları çözmenize yardımcı olur.

 • Geniş Kullanım Alanı: At, inek, koyun, keçi, kedi, köpek, domuz, ayı, tilki, sansar, tavuk, deve ve daha fazlası için idealdir.

 • Kolay Kurulum: Ürün, kurulum kitapçığı ile birlikte gelir ve elektrikçiye ihtiyaç duymadan kolayca kurabilirsiniz.

Ürün İçeriği: Elektrikli çit makinesi, akü bağlantı kablosu ve 12 Volt adaptör dahil olarak gönderilir.

Evcil hayvanlarınızın ve arazilerinizin güvende olmasını sağlamak için 6 JOULE Elektrikli Çit Makinası sizin için ideal bir seçenek. Güçlü yapısı ve güvenilir performansı ile her zaman koruma altındasınız. Ayrıca, elektrik olmayan bölgeler için güneş paneli sistemi de kullanabilirsiniz. Güvende hissetmek için hemen sipariş verin!

Neyi ne Kadar Almalıyım ? Aşağıdaki ekipmanlar ürün ile birlikte gönderilmez tercih edilen adete göre sitemizden sipariş verebilirsiniz.

Çit teli : Çit telini çekeceğiniz arazinin toplam çevre uzunluğunu ölçüp kaç sıra çekecekseniz o sayı ile çarparak toplam ihtiyacınız olan çit teli metresini bulabilirsiniz. ve ona göre sipariş verebilirsiniz.

Örnek : Arazimizin çevresi 150 metre olsun toplam 3 sıra elektrikli çit teli çekmeyi planlıyoruz : Toplam alacağımız Çit Teli 450 metre olacağından hazır olan tel 500 olduğundan 500 Metre olmalıdır.

Çit İzolatörü : Arazimizin uzunluğuna göre dikeceğimiz ahşap direk sayısına ve kaç sıra tel çekeceğimize göre hesaplanır.

Örnek : 150 Metre uzunluğunda bir arazinin 5 metrede bir direk atacak olursak 150/5 = 30 adet direk dikeceğiz Her direğe 3 sıra çekeceğiz yani 30x3 = toplam 90 izolatöre ihtiyacımız olacak

Topraklama Seti : Topraklama çubuğu ve topraklama kablosundan oluşan settir ve her Elektrikli Çit Makinası ile mutlaka sipariş verilmesi gerekmektedir.

Yıldırımsavar : Özellikle yıldırım düşen yerler için yıldırım saptırıcı bir yardımcı malzemedir. 

İzolatör Takma Aleti : Özellikle 50 ve üzeri satın alınan izolatörlerin ahşap direklere montajını kolay hale getiren ve şarjlı yada elektrikli matkaplar ile kullanılan izolatör takmaya yarayan pratik montaj aparatıdır.

Uyarıcı Levha : Özellikle insanların gezindiği arazilerde telde enerji olduğunu gösteren standart ölçülere sahip uyarıcı levhalardır.

Bu elektrili çit cihazı kullanıcının temin edebileceği herhangi bir parça içermediğinden cihaz herhangi bir arıza durumunda Firmamıza göndermeniz gerekmektedir. 

Elektrikli çit sistemlerinde doğru kurulum sistemin caydırıcı olması için büyük önem taşımaktadır. Elektrikli çit sistemi hangi hayvan veya hayvan guruplarının kontrolü için kullanılacak ise sistemde gerekli özelleştirmeler yapılmalıdır.  Bu doğrultuda. elektrikli çit tellerinin hayvan gurupları için önerilen yapılışları alttaki resimlerde açıklamalı bir şekilde sunulmuştur.

HANGİ HAYVAN İÇİN KAÇ SIRA ÇEKİLMELİ VE TEL YÜKSEKLİKLERİ NE KADAR OLMALI?

inek-resmi.gif

İNEKLER DE ÇİT SİSTEMİ

İnekler ve sığırlar için iki sıra tel yeterli olmaktadır.  İlk tel sırası zeminden 60 santim, ikinci tel sırası da zeminden 90 santim yukarıda olacak şekilde çekilebilir. Eğer kısa süreli faaliyet görecek bir çit sistemi düşünüyorsanız bir tel sırası yeterli olacaktır. Tek tel sırası için zeminden 90 santim yukarısı yeterlidir.

Sistemde kullanılacak direklerin her 5 metrede bir monte edilmesi uygundur.  Geçici çit sistemleri için, elektrikli çitler için özel üretilmiş plastik kazıklar, uzun süreli çit sistemleri için emprine edilmiş ahşap  kazıklar tercih edilebilir.

dana-resmi.gif

TOSUN VE BOĞALARDA ÇİT SİSTEMİ

Tosunlar  ineklere göre daha agresif  yaradılışta hayvanlardır. Elektrikli çitlerin bu hayvanların kontrolünde etkin olarak kullanılabilmesi için çit telllerinin en az iki sıra halinde çekilmesi önerilir. Böylelikle bu hayvanların çit tellerini aşma girişimlerinde hayvanlarla çit telleri arasında  daha iyi elektriksel temas sağlanılabilecektir. Öte yandan kurulacak çit sistemlerinin  hayvanların agresif  hareketlerini tolere edebilecek  fiziksel dayanıklılığa da sahip olacak şekilde inşa edilmesi gerekir.

at-resmi.gif

ATLARDA ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMİ

Atlar için hazırlanacak elektrikli çit sistemlerinde, elektrik taşıyan iletken tellerin şerit şeklinde olması gerekir. Bu şeritler zeminden başlayarak, 50, 95 140cm yüksekliklerden geçecek şekilde kazıklar arasından çekilir.

AYILARA KARŞI ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMİ

Arı kovanlarınızın en büyük ve tehlikeli düşmanı ayı için minimum 3 ya 4 sıra çekilmesi gerekmektedir. Ayı için yaban paketinden seçim yapmanız gerekmektedir.

YABAN DOMUZLARINA KARŞI ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMİ

Bahçeleri ve bağları domuzların talanından korumak için kurulacak elektrikli çit sistemlerinde, ileken teller zeminden 20, 45 ve 75 santim  yükseklikte olacak şekilde üç sıra halinde çekilir. Kuru topraklarda elektrik şokunun etkisin arttırılması için  orta sıradaki (45 santimdeki) iletken tel toprak elektroduna bağlanabilir. Bu durumda diğer (20 cm ve 75 cm)  iki sıra tel güç ürtecinin canlı kutbuna bağlı kalmaya devam edecektir. Domuzların telleri tırnaklarına takarak koparma ihtimaline  karşı 1.2 mm veya 1.8 mm galvanizli çelik tellerin elektrikli çit teli olarak kullanılması önerilir.

koyun-resmi.gif

KOYUNLAR İÇİN ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMİ

Koyunların sık ve kalın tüyleri elektrik şokunun etkinliğini azaltmaktadır. Kalın ve sık tüylere rağmen çit tellerinin bu hayvanlara karşı caydırıcı olması için, çit tellerindeki voltaj seviyesinin 6000 volttun altına düşmemesi gerekmektedir. Öte yandan  elektrik şokuna maruz kalan koyunlar sürüde panik meydana getirmektedir. Bu durumda çit tellerinin, sürünün topluca bir noktaya yığılarak çit tellerini aşma girişimlerine dayanacak fiziksel mukavvemete sahip olması gerekir. Koyun ve keçiler için önerilen çit yerleşimleri alttaki resimlerde gösterilmektedir.

keci-resmi.gif

 KEÇİLER İÇİN ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMİ

keçilerin sık ve kalın tüyleri elektrik şokunun etkinliğini azaltmaktadır. Kalın ve sık tüylere rağmen çit tellerinin bu hayvanlara karşı caydırıcı olması için, çit tellerindeki voltaj seviyesinin 6000 volttun altına düşmemesi gerekmektedir. Öte yandan  elektrik şokuna maruz kalan koyunlar sürüde panik meydana getirmektedir. Bu durumda çit tellerinin, sürünün topluca bir noktaya yığılarak çit tellerini aşma girişimlerine dayanacak fiziksel mukavvemete sahip olması gerekir. Koyun ve keçiler için önerilen çit yerleşimleri alttaki resimlerde gösterilmektedir.

tavuk-resmi.gif

KÜMES HAYVANLARI İÇİN ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMİ

Kümes hayvnları için özel hazırlanmış çit file sistemleri mevcuttur. yine de kendi isteğinizle çit ipi alıp yukarıdaki mesafelerde çit sistemi kurabilirsiniz. 

ÇİFTLİKLERDE ÇİT KULLANIMI

At çiftliklerinde - Sığır çiftliklerinde - Koyun çiftliklerinde çevre sınırlama sistemi olarak kullanılabilir
 
Taksit Seçenekleri

Bir Yorum Yaz

Elektrikli Çit Makinesi 6 Joule

60 km boyunca hat çekebileceğiniz tam 12000 volt çaprma gücüne sahip 6 joule elektrikli çit makinesi

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(19)
ahmet t 2022-11-21

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Kargo hızı beklediğimden daha iyiydi, ürün güvenli bir şekilde ulaştı.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Emirhan B 2022-08-20

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Kargo hızı ve güvenilirliği beni etkiledi, tekrar alışveriş yapacağım.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Sertac S 2022-08-20

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Bu siteden alışveriş yapmak çok pratik ve güvenilir, kaliteli ürünler için tavsiye ederim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Burak Ö 2022-07-23

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Tavsiye üzerine aldık ve pişman olmadık, gerçekten işimize yaradı.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Burak M 2022-06-21

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Ürünü beğendik, kullanışlı ve fiyat performansı oldukça iyi.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Yavuz i 2022-06-20

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Uygun fiyatlarla kaliteli ürünleri hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz, tavsiye ederim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Oğuzhan Kaymakçı 2022-05-20

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Ambalajları gerçekten özenliydi, memnun kaldım.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
MUHAMMET D 2022-04-20

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Uygun fiyatlı, kaliteli ve kullanışlı, işte bu!

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
zeki ç 2022-04-20

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Hızlı gönderim ve kaliteli ürünler için Modern Çiftlik'e teşekkür ederim.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
beytullah s 2022-04-03

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Uygun fiyatlı ve kaliteli, işte aradığımız bu ürün.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Onur C 2022-03-23

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Ambalajlar gerçekten dikkatliydi ve ürünlerim sağlam geldi, memnun kaldım.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Aycan Y 2022-02-21

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

PayTR sistemiyle çalışmaları, ödemelerimizin güvende olduğunu bilmemizi sağlıyor. Güvenilir alışveriş için bu işletmeyi öneririm.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Nebi Ş 2022-01-20

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Ürünler resimdeki gibi geldi, memnunum.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Hüseyin A 2022-01-01

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Ankara'ya 1 günde ulaştı, hızlı ve güzel.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Mahmut T 2021-10-21

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Ürünlerimiz eksik geldi, hemen tamamladılar, memnunum.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Nuri E 2021-08-20

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Paketleme ve ambalaj gerçekten güzeldi, ürünlerim hasarsız geldi.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Tekin U 2021-07-20

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

İşlevsel ürün.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
Nihal G 2021-04-21

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Selçuklu'dan sipariş ettim, ürünlerim açıklamalarda belirtildiği gibi geldi, kargo oldukça özenliydi.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
ahmet t 2021-04-20

Elektrikli çit makinesi 6 Joule

Ucuz ve kaliteli ürünler.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)

Yorumunuzu Yazın!

Bu ürünü alan müşteriler bunlarıda aldılar:

Bunları da unutma!

Menü